Kredyt dla przedsiębiorstw w niekorzystnej sytuacji finansowej
BiznesPożyczka pozabankowa dla firmy może być sposobem na pozyskanie pieniędzy, w przypadku kiedy posiadamy inne zobowiązania.
Wówczas banki mogą odmówić nam kredytu na standardowych warunkach, możemy wtedy skorzystać z oferty prywatnej firmy finansowej. Dzięki temu możemy bez sprawdzania BIK pozyskać kredyt, który pomoże nam poprawić płynność finansową. Często problemem dla firmy w pozyskaniu kredytu może być zaleganie ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, lub też z podatkami w Urzędzie Skarbowym.
Jak uzyskać kredyt gotówkowy na firmę?
Firmy, które zajmują się finansami, mogą przeanalizować kondycję przedsiębiorstwa, przykładowo sprawdzić dochody za poprzednie lata, upewnić się, iż problemy finansowe są przejściowe. Na tej podstawie może udzielić pożyczki gotówkowej, najczęściej wymogiem jest prowadzenie firmy przez okres co najmniej 12 miesięcy. Najczęściej pożyczki gotówkowe mogą być przeznaczone na cel dowolny, może być to spłata zobowiązań podatkowych czy związanych ze składkami za pracowników. Często firmy mogą także zalegać z płatnościami wobec kontrahentów czy też wypłatami pensji, dlatego dzięki kredytowi firma może odzyskać płynność finansową.
Instytucje finansowe mogą udzielić kredytu pod zastaw, mogą być to przykładowo nieruchomości należące do firmy, wówczas uzyskanie kredytu nie będzie problemem. Innym sposobem na polepszenie sytuacji finansowej może być kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt, który będzie łączył inne zobowiązania kredytowe, pożyczki, raty leasingu. W ten sposób możemy obniżyć ratę kredytową, należy pamiętać jednak o wydłużeniu okresu okresu spłaty, kredyt konsolidacyjny może wiązać się także oczywiście z wyższymi kosztami obsługi.
Zatem jeżeli chcemy pozyskać kredyt gotówkowy na firmę, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, kredyt hipoteczny czy też kredyt obrotowy, pozwalający na spłatę bieżących zobowiązań. W przypadku firm, które największe obroty pozyskują sezonowo, często kredyt może być wsparciem w okresie mniejszych przychodów, ale niekiedy mogą być to także problemy związane z brakiem płatności od kontrahentów, dużą konkurencję na rynku czy też problemy z dostawami.